Výstavu otevřel excelentní kytarový koncert

Výstava ke 100 letům farnosti a koncert Štěpána Raka, 4.9.2017Na vernisáži, kterou se otevírala výstava ke stoletému výročí radotínské farnosti, přislíbil něco málo zahrát sám Štěpán Rak.

Na pódiu ho přivítal pan farář Skalický chvilku poté, co se hosté v napjatém očekávání usadili na židle opatrně rozmístěné mezi výstavní artefakty. I když bylo obecenstvo v počtu víceméně komorním, dočkalo se místo slíbeného minikoncertu plnohodnotného nádherného koncertu. V jeho úvodu zazněla barokní varhanní skladba objevená přesně před sto lety, samozřejmě upravená pro kytaru. Ale na řadu přišly i písně jako Vltavo, Vltavo nebo zhudebněné Nezvalovy Sloky o Praze. Závěr patřil léčitelské Písni pro Davida.

Výstava ke 100 letům farnosti a koncert Štěpána Raka, 4.9.2017Po mistrovi si vzal slovo ještě radotínský starosta Karel Hanzlík, který poděkoval Štěpánu Rakovi za úžasný zážitek a panu faráři za pozvání. A pak již bylo možné věnovat se přímo výstavě. Tu ve spolupráci s Letopiseckou komisí Rady městské části Praha 16 připravila radotínská farnost. Skládala se z artefaktů a dokumentů spjatých s farností a konvolut obrazů Radotína a jeho okolí malíře Libora Noska. 

Více fotografií naleznete ve fotogalerii
Zveřejněno: 08.09.2017 – Kateřina Drmlová ; Přečteno 673 x
Vytisknout