Výluky vlakové dopravy

Podle informací společnosti České dráhy bude   od 27. dubna do 7. června probíhat vlaková výluka v úseku Praha hl. nádraží - Praha-Radotín. Souběžně je od 20. dubna až do 5. července omezen provoz vlaků na lince S7 v úseku Karlštejn - Beroun. 

Od 20. dubna do 5. července je většina osobních vlaků v úseku Karlštejn – Beroun nahrazena autobusy, které jezdí podle výlukového jízdního řádu (pdf, 165 kB). Náhradní autobusy odjíždějí ze stanice Beroun dříve, než obvykle vlaky. Vybrané vlaky, které obvykle jezdí z Prahy do Dobřichovic nebo Řevnic, jsou během výluky prodloužené až na Karlštejn. Díky tomu je mezi Prahou a Berounem zajištěn provoz v intervalu 30 minut. Rychlíky mezi Prahou a Berounem pojedou bez omezení, vlivem výlukových prací ale můžou být opožděné.

Náhradní autobusová doprava místo osobních vlaků v úseku Karlštejn – Beroun bude zajištěna i v období od 27. dubna do 7. června, výlukové práce ale navíc omezí provoz regionálních i dálkových vlaků také v úseku Praha hl. n. – Praha-Radotín. 

Všechny vlaky, které po této trati jedou do 9.00 hod., budou ve směru z Prahy hl. n. do Prahy-Radotína odkloněny po objízdné trase a nebudou obsluhovat zastávky Praha-Smíchov a Praha-Velká Chuchle.

Od 9.00 hod. se bude odklon týkat všech vlaků jedoucích ve směru do Prahy hl. n. v úseku Praha-Smíchov – Praha-Radotín bude zavedena náhradní autobusová doprava. Výlukový jízdní řád platný pro tuto fázi výluky najdete zde (pdf, 223 kB).

Podrobnosti o výlukových opatřeních jsou k dispozici 
na webu Českých drah.
Zveřejněno: 21.04.2017 – Kateřina Drmlová ; Přečteno 1547 x
Vytisknout