Vary ve vašem Kině Radotín

Filmová přehlídka Vary ve vašem Kině Radotín uvede tři výrazné snímky 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Bezprostředně po skončení největšího filmového festivalu v Česku přinese kousek festivalové atmosféry a rozmanitosti karlovarského programu divákům přímo do jejich kina. Vary ve vašem Kině Radotín začínají v úterý 17. července 2018.

Letošní "ozvěny" festivalu představí hned tři skvělé filmy z nesoutěžního programu: milostný příběh Studená válka oscarového režiséra Pawla Pawlikowského oceněného za nejlepší režii na festivalu v Cannes, seversky chladný psychothriller Tísňové volání a láskou, barvami a něžným humorem prostoupený snímek Mama Brasil

Vary ve vašem Kině Radotín

Program:


Studená válka 
úterý 17. července od 20.00 hodin, Kino Radotín
V období budování stalinovského Polska, ale také moderní západní Evropy, se odehrává příběh velké osudové lásky zpěvačky Zuly a skladatele Wiktora. Nedokáží žít spolu, ale zároveň se fatálně přitahují a nevydrží být bez sebe. V kulisách Varšavy, Berlína a Paříže zní jazzová a folklorní hudba a Zula s Wiktorem rozehrávají nádhernou, ale hořkou baladu, svoji vlastní studenou válku. Kunderovsky laděným milostným eposem navazuje Pawel Pawlikowski na úspěch oscarové Idy. Za dílo nabité elektrizující hudbou i obrazovou krásou byl na festivalu v Cannes odměněn Cenou za nejlepší režii.

Vstupné: 110 Kč / 80 Kč při zakoupení lístku na celý festival

Mama Brasil
čtvrtek 19. července od 20.00 hodin, Kino Radotín
Irenin svět, to jsou její čtyři synové, manžel snílek, nešťastně provdaná sestra, rozpadající se domek na předměstí Rio de Janeira, neustálý ruch, radost, pusinky, objímání, slzy, moře a starost, aby všichni byli najezení, umytí, šťastní a milovaní. Když její nejstarší syn Fernando dostane příležitost hrát profesionálně házenou v Německu, je za něj šťastná, ale nejraději by ho nikam nepustila. Nejobyčejnější příběh o rodičích a dětech od brazilského režiséra Gustava Pizzia v hlavní roli s okouzlující Karim Teles, dojímá, baví, zahřívá a slibuje, že život má spoustu barev a nových začátků.

Vstupné: 110 Kč / 80 Kč při zakoupení lístku na celý festival

Tísňové volání
úterý 24. července od 20.00, Kino Radotín
Asger Holm, bývalý policista, kterému byla přidělena služba na tísňové lince, odpoví na volání od unesené ženy. Když je hovor náhle přerušen, začíná po ženě a jejím únosci pátrat. S telefonem jako jediným nástrojem, obklopen stěnami kanceláře vstoupí Asger do závodu s časem, aby zachránil ohroženou ženu. Zločin, který odkrývá, je však mnohem větší, než se na začátku mohlo zdát. Jeden z nejslibnějších tvůrců nové dánské filmové generace, režisér Gustav Möller, ve svém prvním celovečerním filmu oceněném na filmovém festivalu Sundance Cenou diváků za nejlepší zahraniční film, experimentuje s lidskou představivostí, smysly, strachem a přesvědčením, že nejsilnější filmové momenty, jsou ty co, nevidíte.

Vstupné: 110 Kč / 80 Kč při zakoupení lístku na celý festival

Kompletní info o akci na webu Kina Radotín: 
http://www.kinoradotin.cz/klient-384/kino-128/stranka-12642
Zveřejněno: 16.07.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 706 x
Vytisknout