Radotín se dočká dalších změn v dopravě

Přesně před rokem byly zavedeny několikeré změny v systému parkování v centru šestnácté městské části. Na ně již tento týden naváží další úpravy. A tím novinky v dopravě nekončí: staví se nové radary vč. výjimečného úsekového měření, na obzoru jsou změny v oblasti škol…  

„Úpravy provedené na konci září 2016 se jednoznačně osvědčily. Zejména v oblasti Vrážské a Věštínské ulice nový režim krátkodobých stání velice pomohl vyšší obrátkovosti vozidel – jednoduše řečeno, konečně se dá před místními provozovnami i během všedního dne na pár minut zaparkovat,“ hodnotí krátkodobá parkoviště K+R radotínský starosta Mgr. Karel Hanzlík. „Proto pracovní skupina složená ze zástupců vedení úřadu i Dopravně bezpečnostní komise doporučila další změny ve třech lokalitách.“

Doslova revoluce postihne Horymírovo náměstí, kde se dosud parkovalo zcela živelně, často v druhé řadě či na křižovatce s ulicí Václava Balého. Nejpozději od 24. září zde budou parkovací místa vyznačena vodorovným značením a naopak zvýrazněny úseky, kde se parkovat nesmí. A aby zde auta lidí z dalekého okolí neblokovala parkování celé pracovní dny, strana u provozoven bude mít 3 místa v režimu K+R (10 minut) a zbylých cca 9 míst bude v 2hodinovém režimu, který se dlouhé roky aplikuje v nedaleké Vrážské ulici. Zbytek plochy bude nadále bez časového omezení.

Souběžně budou realizovány ještě úpravy při parkování před radnicí na náměstí Sv. Petra a Pavla (2 místa) a v ulici Vykoukových u sokolovny (4 místa) – v obou případech půjde o tentýž dvouhodinový režim.
Plánované úpravy dopravního značení (pdf, 3,1 MB)

Tím ale změny v dopravě nekončí: dosluhující radar měřicí rychlost projíždějících vozidel v Karlické ulici ve směru od Černošic bude nahrazen novým, který bude dále od přechodu pro chodce (z důvodu vyšší bezpečnosti přecházejících). A vrcholem bude měření rychlosti ve Strážovské ulici – zde již dlouho probíhala diskuse, zda současné umístění radaru (který umí přečíst a zobrazit značku „dopravního piráta“) je optimální, či jej přesunout až k ulici U Sanatoria. Výsledek mnohaměsíčních jednání? Radotín bude mít první úsekové měření rychlosti na místních komunikacích v regionu Prahy 16!

Další složitá jednání se vedou k oblasti škol v Loučanské ulici. Ranní intenzívní provoz mezi 7.30 a 8.00 nikoho netěší a už vůbec ne auta objíždějící další vozy po chodníku, po němž jdou děti do školy, či školní autobus, jenž se nemůže kolonou prokousat k zastávce. Proto zde již o prázdninách přibyly sloupky a nyní radnice zvažuje další úpravy – otočení jednosměrnosti vybraných úseků ulic či dokonce radikální variantu: omezení vjezdu do celé či části lokality právě jen v těchto kritických 30 minutách. Zde je ale vše ještě otevřené.   

Zveřejněno: 15.09.2017 – Kateřina Drmlová ; Přečteno 2591 x
Vytisknout