OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 16 a Úřadu Městské části Praha 16. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 16. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*
*
*
 

*


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Posekání trávy a náletů na cestě Zderaská - Na Viničkách (Šmrhová 24.05.2017 10:57) – Místní hospodářství
  Dobrý den,

  prosím o posekání náletů, kopřiv a trávy na cestě mezi Zderaskou, Lošetickou a Na Viničkách, kdyby to šlo, tak i toho houští na a pod obracištěm na konci Lošetické - bohužel si z něj zas nájemci městských chatek začínají dělat divokou skládku. (Prosím, nepište, že se to tu vyseká a uprví s výstavbou vodovodu a kanalizace, neboť toto se léta odkládá a není jistota, že se skutečně v nějakém roce provede.)
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 26.05.2017 10:50)

   Vážená paní Šmrhová,
   uvedená pěšina je účelovou komunikací u níž skutečnost, že její vlastník strpí její užívání, pro něho ze zákona o pozemních komunikacích nestanovuje povinnost ji udržovat. V takových případech cestu udržuje ten, kdo ji používá. Přístup k nemovitostem v Lošetické ulici je umožněn ze směru od ulice Příbramská. 

 • Otázka: Jak je to s ulicí Na Krupičárně (Šmrhová 24.05.2017 8:05) – Doprava
  Dobrý den,

  prosím o informaci, jak je to s ulicí Na Krupičárně (pozemek č. 1619/13) - viz přiložená katastrální mapka, vlastník hl.m. Praha, správce MČ Radotín.

  Nachází se pod developerským projektem (mylně jste v zde uváděli, že již obydleným, nikdo si ty byty zatím nekoupil, přebývá tam do teď pouze a jenom hlídač) a ta ulice je zahrazená.

  Chci se zeptat:
  - kdo byl investorem této ulice?
  - kdo platil osvětlení, povrch, sítě, kanalizaci a vodu do této ulice k developerskému projektu?
  - je ta ulice nějak vyčleněná z obecného užívání, že je zavřená hrazením? V katastru nemovitostí není žádná poznámka o tom, že by byla soukromá.
  - kdy se počítá s jejím dotažením pár metrů k ulici Zderaská, aby se mohlo chodit na zastávku MHD (pěšina tam byla po desetiletí, než se začala developerská stavba)?
  - je možno nějak zajistit, aby auta jezdící do tohoto developerského projektu stála nikoli přímo v nepříjemné křižovatce Kolová/Příbramská, ale využívali ulici Na Krupičárně? Stavebník, vlastník, realitky...

  Děkuji za reakci na těchto pět bodů.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 26.05.2017 9:02)
   Dobrý den, paní Šmrhová, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Ing. Milan Bouzek, zástupce starosty Městské části Praha 16:
   Investorem inženýrských sítí a povrchu komunikace včetně opěrných zdí byla developerská firma VV servis Real, která bezplatně předala komunikaci Městské části Praha 16 a sítě správcům jednotlivých inženýrských sítí. Bylo dohodnuto, že komunikace bude otevřena (bude odstraněn plot) k 1.6.2017. Prodloužení komunikace o cestu k Zderazské ulici bylo investorem odmítnuto, neboť se jedná o jeho pozemek a má s ním jiné záměry. 
 • Otázka: Mucha (Tomáš 23.05.2017 0:22) – Doprava
  Dobrý den. Rád bych se zeptal, zda-li by bylo možné nějakým vhodným způsobem "zpomalit" vozy jedoucí ve směru od Černošic a Třebotova u budovy ZUŠ K.Slavického? Mám tím na mysli zpomalovací prahy, nebo postavení středového ostrůvku. Děti docházející na výuku musí zbytečně obcházet tento úsek až ke Koruně, nebo vstupovat nebezpečně do silnice. Děkuji za Vaši odpověď.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 25.05.2017 8:37)
   Dobrý den, pane Mucho, 
   děkujeme za Váš dotaz, k němuž sdělujeme, že obě ulice – Karlická a Zderazská – jsou ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s. Příslušným silničním správním úřadem je proto Odbor dopravních agend Magistrátu hl. m. Prahy. 
   Z uvedeného důvodu jsou kompetence Městské části Praha 16 na těchto komunikacích jen velmi omezené. Problematikou zvýšení bezpečnosti chodců v uvedené křižovatce se dlouhodobě zabývá jak Městská část Praha 16, tak i Komise dopravně bezpečnostní působící při Radě městské části Praha 16. Podnět na provedení úprav této křižovatky byl na TSK naposledy zaslán 10. 3. 2017.
   Doplňujeme, že v rámci technické vybavenosti v uvedené lokalitě a při následné rekonstrukci celé vozovky a komunikace Zderazská se počítá s určitými stavebně technickými prvky pro zpomalení jízdy projíždějících vozidel před budovou základní umělecké školy (přibližně v místech, kde ulice Zderazská začíná). 
   S pozdravem
 • Otázka: Sekání trávy (Michael Pour 22.05.2017 22:58) – Životní prostředí
  Dobrý den, sekání trávy na starém sídlišti nějak vázne. Např. za domy č.p. 1083-1087, za prodejnou potravin....V čem je problém? Jaký je výhled prací? Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 24.05.2017 10:15)
   Dobrý den, pane Poure, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Ing. Marcel Alferi, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín.
   Sekání probíhá průběžně po celém Radotíně s ohledem na počasí, občasný výpadek techniky a souběžně probíhající čištění komunikací, které má prioritu. Předpokládám, že do konce května bude dosekán i zbytek starého Sídliště.
 • Otázka: sekání trávy (Vávra Karel 17.05.2017 22:44) – Místní hospodářství
  Přeji Vám dobrý den a prosím Vás o posekání trávy na pěší spojce mezi ulicemi Na Viničkách a Karlická - je to p.č. 1557/14.
  Za bydlící občany Vávra
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 24.05.2017 10:12)
   Dobrý den, pane Vávro, 
   děkujeme za Váš dotaz. Podle informace Ing. Marcela Alferiho, vedoucího Technických služeb Praha – Radotín, bude pěšina posekána do konce května.

 • Otázka: Úprava veřejné zeleně v ulici Jarmily Novotné a Kalabisova (David Reimer 23.05.2017 1:59) – Životní prostředí
  Dobrý den,

  v loňském roce byly dokončeny ulice Jarmily Novotné a Kalabisova a to včetně finální úpravy zeleně. Od předání díla obci však marně čekáme na úpravu veřejné zeleně v těchto ulicích. Zjednodušeně, od loňského roku se tam ještě neposekalo. Protože pohled na veřejnou zeleň není moc pěkný, obyvatelé těchto ulic začali řešit situaci individuálně. Někdo čeká, zda obec se o veřejnou zeleň bude starat. Jiní začali sekat trávu před svým domem svépomocí. Myslím, že to ale není dobrý systém. Na některých místech nikdo nebydlí, jinde je dětské hřiště. Vznikají otakázky, kam s posekanou trávou, atd.? Ptám se, zda existuje nějaký plán údržby veřejné zeleně v těchto ulicích? V příloze zasílám pár fotek pro dokreslení. Děkuji za odpověď. S pozdravem, David Reimer
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 24.05.2017 10:08)
   Dobrý den, pane Reimere, 
   děkujeme za dotaz. Podle informací Ing. Marcela Alferiho, vedoucího Technických služeb Praha – Radotín, proběhne sekání trávy v této oblasti do konce května. 

 • Otázka: Lavička (Marcela 17.05.2017 20:38) – Obecné téma
  Dobrý den, prosím o opravení lavičky na dětském hřišti na Starém sídlišti. Je
  rozlomená a nebezpečně trčí. Děkuji
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 18.05.2017 13:47)
   Vážená paní Marcelo,
   děkujeme za upozornění, podle informace Ing. Marcela Alferiho, vedoucího Technických služeb Praha - Radotín, byla již nebezpečná poničená prkna odstraněna a dojde i k odstranění torza konstrukce. 
 • Otázka: Chodníky na novém sídlišti (Martin Pražský 25.04.2017 18:55) – Výstavba
  DD,
  chtěl bych poprosit o kontakt na osobu zodpovědnou za prováděné práce v rámci oprav chodníků na novém sídlišti. Mám zásadní problém s provedením finálních asfaltových povrchů u zadních vchodů Na Betonce 1360 a 1361. Spádování ploch je provedeno směrem k objektu a obávám se, že při přívalovém dešti může dojít k zatečení do interiéru objektu. Provedené řešení je v rozporu s obecně platnými zásadami navrhování odvodnění ploch okolo objektů, kdy se předpokládá 2% spád směrem od objektu.
  Chtěl bych proto ještě jednou poprosit o zaslání kontaktu na osobu zodpovědnou za provedení prací, případně o zprostředkování schůzky resp. místního šetření, kde by se rozhodlo o návrhu a způsobu nápravy provedeného řešení.
  Předem děkuji
  S pozdravem
  Martin Pražský
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 26.04.2017 13:30)
   Dobrý den, pane Pražský, 
   děkujeme za Váš dotaz, telefonní kontakt na Ing. Pavla Švitorku, vedoucího Odboru místního hospodářství našeho úřadu je 234 128 280. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: oprava schodiště (Lenka Kudrnová 03.04.2017 8:50) – Výstavba
  Dobrý den,
  už velmi dlouho trvá nevyhovující stav schodiště (schody vedle kolejí , naproti Pizze na zavolanou, směr hřiště). Min. rok schází první, nejnižší tyč u zábradlí, což je velice nebezpečné pro děti. Letos se poškodil obklad schodů.
  Prosím o urychlenou nápravu, hlavně to zábradlí !
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 24.04.2017 15:09)
   Vážená paní Kudrnová,
   děkujeme za Váš dotaz, odpovídá na něj Ing. Pavel Švitorka, vedoucí Odboru místního hospodářství našeho úřadu:
   Na rekonstrukci tohoto schodiště včetně opěrných zdí a zábradlí a rekonstrukce chodníku bylo vyhlášeno výběrové řízení jako na zakázku malého rozsahu (viz portál veřejných zakázek), lhůta pro podání nabídek končí v úterý 25.4. v 10.00 hodin. 
 • Otázka: Parkovací dům - opakovný dotaz (Zdeněk Beránek 20.04.2017 16:20) – Výstavba
  Dobrý den, před časem jsem vznášel dotaz na stav přípravy projektu Parkovacího domu u nádraží a zadání na projekta.

  Můžete mi prosím odpovědět?

  Tedy:
  - v jakém stavu se aktuálně nachází příprava projektu a kdy se předpokládá podání žádosti o územní rozhodnutí?

  - jaké bylo zadání projektantovi domu jehož vizualizace byly publikovány v Novinách Prahy 16 - z čeho vychází potřeba 4 podlažního objektu a jeho navrhovaná plošná výměra ?

  Děkuji, s pozdravem,

  Zdeněk Beránek
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 24.04.2017 11:04)
   Dobrý den, pane Beránku, 
   děkujeme za Váš dotaz, na nějž odpovídá Mgr. Miroslav Knotek, zástupce starosty Městské části Praha 16:
   Projekt pro územní povolení se ještě finalizuje, během tohoto týdne bude podána žádost na financování projektu na Pól růstu ČR. V průběhu projednávání došlo k úpravám projektu - stavba se oproti vizualizaci sníží o jedno patro, které bude pod zemí. Kapacita je dána počtem míst, které jsou nyní na stávajícím P+R a odstavné ploše k dispozici, tj. cca 140. Studie parkování v klidu, kterou nechala radnice vypracovat, pak přináší deficit 100 míst, které jsou dnes na odstavné ploše a parkovišti pod Albertem. Tato odstavná plocha je už od počátku úvah o výstavbě Centra Radotín určená k revitalizaci a vytvoření nového centra. Těchto 100 míst se pak promítá do celkového počtu 240 míst. Půdorys stavby je dán současným půdorysem stávajícího P+R. Na sousedních plochách je uvažováno jiné využití. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová


Vytisknout