Masopustní veselí přivítá Horymíra

Loňského roku obnovená tradice masopustu v Radotíně bude mít pokračování. A nejen to! Příslovečnou „perličkou na dortu“ bude slavnostní příjezd slavného a radotínským občanům již důvěrně známého reka, bájného Horymíra. Vše se odehraje na místě posvěceném tradicí, tedy na náměstí sv. Petra a Pavla, a to v sobotu 3. března od 11 hodin. 

Protože Horymírova sváteční jízda mění každým rokem směr, vyrazí vojvoda tentokráte v ranních hodinách z Neumětel, aby před radotínskou veřejnost dorazil zhruba ve 4 hodiny odpoledne. V této souvislosti může někoho napadnout otázka: A co tam budeme od 11 do té doby dělat?!? Přátelé, nebojte se! Nudit se rozhodně nebudete!

Zachováme se tentokrát sice trochu tajemně, ale prozradit můžeme, že o nejrůznější taškařice, parádní muziku, rozličná vystoupení, průvody masek a skvělé jídlo a pití rozhodně nebude nouze. Po příjezdu Horymíra a jeho ekipy bude pochopitelně následovat přivítání váženého hosta zástupci radotínské radnice včetně státnických projevů a slavnostního přípitku a dále pak již naprosto nezbytná fanfára, která zahájí v Radotíně a okolí jezdeckou sezónu 2018.

vyzaduji

vyzadujivyzadujivyzadujivyzaduji

Masopustní veselice, 25.2.2017

A na závěr jedna dobře míněná rada. :-) Rada těm, kteří (lépe asi přece jen „které“) v domácnostech pevně třímají v ruce vařečku a vládnou domácí kuchyní: V sobotu 3. března nevařte! Jedno totiž už teď prozradíme: Hned úderem jedenácté hodiny vypukne pravá staročeská masopustní zabíjačka.

Podrobnější itinerář sobotního programu přineseme co nejdříve.

Snímky z loňské akce najdete ve fotogalerii


vyzadujiIng. Petr Binhack


Zveřejněno: 07.02.2018 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 451 x
Vytisknout