Jarní úklid komunikací v Radotíně

Městská část Praha 16 zahajuje v úterý 11. dubna jarní úklid komunikací, který potrvá až do 30. května. Radotín se na tuto dobu nově rozdělí do 13 oblastí. Od pondělí 5. června bude následovat pravidelný cyklický, tedy celoroční úklid.

Změny kvůli státním svátkům

Oproti minulému roku dochází k úpravám jednotlivých etap. V týdnech, na něž připadají státní svátky (Velikonoční pondělí 17. dubna, Svátek práce 1. května a Den vítězství 8. května) se čistí ulice vždy jen jednou týdně (nemohlo by se uskutečnit předčištění, které se obvykle provádí den předem).

Ze zjevných důvodů se budou ve čtvrtek 11. května čistit ulice okolo sokolovny po Memoriálu Aleše Hřebeského (koná se od 26. do 29. dubna) a parkoviště na náměstí Osvoboditelů po Dni s Integrovaným záchranným systémem pořádaným v sobotu 13. května.

Dopravní omezení vždy v úterý a ve čtvrtek

Zákazy zastavení v uklízených ulicích se budou týkat vždy jen úterka a čtvrtka. O termínech čištění budou informovat jak dopravní značky rozmístěné týden předem, tak i bezprostředně před blokovým čištěním rozhlas a lístky vsunuté za stěrače automobilů v dotčených lokalitách. V ulicích s dopravním omezením bude na dodatkových tabulkách pod zákazovou značkou uveden čas čištění od 7.30 do 16 hodin – podle postupu úklidu budou ale značky odstraňovány co nejdříve po ukončení všech prací.

Čistí stroje i lidské ruce

Komunikace a chodníky se uklízejí kropením, sběrem zimního posypu, prachu a dalších nečistot zametacím strojem, pak se ručně dometají. Součástí úklidu je čištění zanesených kanalizačních vpustí a odstranění náletové zeleně nejen z komunikací, obrub, ale i chodníků – všude tam, kde není tento typ zeleně vhodný a kam prostě nepatří. Půjde tedy o celkový strojní úklid doplněný ručním dočištěním po zimním období. Úklid provádějí pracovníci Technických služeb Praha – Radotín a poznáte je podle nezbytných reflexních vest, které budou mít na sobě.

Úklid sledujte on-line

Na adrese http://vozidla.praha16.eu se občané mohou podívat, kde se provádí strojový úklid, do něhož jsou v Radotíně zapojeny dva čisticí vozy Johnson a Kärcher, dvě multikáry a chodníkový stroj. V mapě je zakreslena stopa všech funkčních strojů, která zobrazuje, kde bylo čištění provedeno v uplynulých hodinách. 

Harmonogram čištění komunikací v Radotíně s dopravním omezením: 

 • 11. dubna (úterý), oblast č. XI: Minerální

Strážovská (úsek Strunkovská – Otěšínská), Solná (úsek Strunkovská – Strážovská), Minerální, Strunkovská 

 • 13. dubna (čtvrtek), oblast č. XII: Lahovská

Solná (úsek od Strážovské směrem k Sobětické), Sobětická, Otěšínská, K Višňovce, Jarmily Novotné, Kalabisova 

 • 20. dubna (čtvrtek), oblast č. VII: náměstí Osvoboditelů

Pod Klapicí (slepá část), parkoviště Vinohrady, pěší zóna Vinohrady, Slinková, Na Betonce, Strážovská (úsek Pod Klapicí – Ametystová), nám. Osvoboditelů, zásobovací + parkoviště u ulice Na Betonce + parkoviště u pošty a parkoviště EKIS, Prvomájová (úsek Pod Klapicí – Na Betonce) 

 • 25. dubna (úterý), oblast č. I: Rymáň

Na Rymáni, Chrobolská K Berounce, Stadionová, Ke Zděři (úsek Chrobolská – Stadionová) 

 • 27. dubna (čtvrtek), oblast č. II: Loučanská

Ke Zděři (úsek Stadionová – Felberova), Felberova, Zítkova, Macháčkova, Loučanská, Nad Berounkou, náměstí sv. Petra a Pavla, Václava Balého, Ježdíkova, Horymírovo náměstí, K Přívozu, K Lázním 

 • 4. května (čtvrtek), oblast č. IX: K Cementárně

V Edenu, Slavičí, Jarkovská, Kejnická, Safírová, U Drážky, Častonická, Ledvická, Pod Velkým hájem, U Učiliště, Vápenná, V Sudech, Hadravská 

 • 11. května (čtvrtek), oblast č. VIII: Prvomájová

Ametystová, Achátová, Jaspisová, Vykoukových, Grafitová, U Vápenky, Býšovská, Čedičová, Štěrková, Prvomájová (úsek Na Betonce – Vrážská), U Sanatoria (úsek Strážovská – Štěrková), Strážovská (úsek Ametystová – Štěrková), Na Říháku 

 • 13. května (sobota), oblast č. XIII: Parkoviště na náměstí Osvoboditelů

Před OD Berounka 

 • 16. května (úterý), oblast č. V: Na Viničkách

Sídliště – parkoviště u ul. Karlická, Sídliště (před domy čp. 1083-1090), Týřovická, parkoviště pro lékaře za zdravotnickým zařízením, Na Viničkách, U Viniček, Kolová, Dehtínská, Zadovská, Vojetická, Zdická, Javořická, Příbramská, Lošetická, Nýrská 

 • 18. května (čtvrtek), oblast č. VI: Otínská

Sídliště páteřní komunikace, Sídliště-parkoviště ZZ, Sídliště – parkoviště u Správy obecních nemovitostí, Na Výšince, U Starého stadionu, Otínská, Jelenovská, náměstí Osvoboditelů (úsek Na Výšince – Karlická) 

 • 23. května (úterý), oblast č. III: Věštínská

Věštínská (úsek Vrážská – Matějovského), Matějovského, Josefa Kočího, Tachovská, Zbynická, Nýřanská 

 • 25. května (čtvrtek), oblast č. IV: Výpadová

Věštínská (úsek Matějovského – Výpadová), U Jankovky, Kraslická, V Parníku, Na Benátkách, Výpadová (stará), Šárovo kolo 

 • 30. května (úterý), oblast č. X: Strážovská

Strážovská (úsek Štěrková – Strunkovská), U Sanatoria (úsek Štěrková – Živcová), Radkovská, Živcová, Topasová, Pod Lahovskou, Plánická, Chatová

Mapka jarního úklidu komunikací (pdf, 170 kB)
Zveřejněno: 04.04.2017 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1007 x
Vytisknout