HLÁŠENÍ ZÁVAD

Vážení občané,
záleží nám na udržování čistoty a veřejného pořádku našeho Radotína. Pokud chcete pomoci k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města, informujte nás fotografií a stručným popisem problému. Nahlásit můžete rozbité lavičky, díru v chodníku nebo na komunikaci, nepořádek u popelnic a nevyvezené kontejnery, upozornění na černou skládku, poškozenou zeleň, zaparkovaný vrak automobilu atd.
Poté, co odešlete příspěvek, bude nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti Úřadu městské části Praha 16, které se postará o její řešení nebo doporučí další postup, eventuálně pošle hlášení o závadě jinému kompetentnímu úřadu či organizaci. Příspěvky budou spolu s informacemi o způsobu jejich řešení zveřejňovány na této stránce. Děkujeme Vám za spolupráci!
Řadit podle data
Obsahuje text:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
*
 
*


Nahlášené závady


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: (Josef 10.08.2018 9:13) – Hlášení závad
  Propad silnice u chodníku 30cm x 80cm v ulici Ametystova mezi domy č.8-8a
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 10.08.2018 12:01)

   Dobrý den,

   na Váš podnět odpovídá Ing. Pavel Švitorka, vedoucí Odboru místního hospodářství našeho úřadu:

   Děkujeme za nahlášení závady, propad prověříme a opravíme.

 • Otázka: (Novotná Vladimíra 18.05.2018 10:35) – Hlášení závad
  Dobrý den,
  dne 4. 5. v pátek nebo možná o víkendu 5.-6.5. 2018 někomu z korby nákladního auta "vypadlo" kamení a ještě asi štěrk na kraj vozovky. Projíždějící auta toto rozjezdila již velmi a kamínky střílejí až na chodník! Velmi nebezpečné a navíc zbytečný zdroj prašnosti. Bude možná nutný nejen strojové, ale i ruční dočištění, protože kameny jsou i větší, které asi kartáč počišťovacího vozu nepobere. Navíc je to i v prostorách mezi zpomalovači u pizzerie Na zavolanou dole ve Zderazské ulici. Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 21.05.2018 9:18)

   Dobrý den, 
   děkujeme za Váš dotaz, Zderazská ulice je ve správě Technické správy komunikací. Závady se hlásí na webovém portálu https://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root/hlaseni-poruch-a-zavad nebo na non-stop lince 224 237 719.
   Pokud budete hlásit závady na komunikacích přes web TSK, a komunikace bude ve správě příslušné městské části, Technická správa komunikací příslušnou městskou část o závadě informuje. Tento způsob již řadu let funguje a TSK jej stále vylepšují. 

 • Otázka: (Jarmila Novotná 04.05.2018 22:13) – Hlášení závad
  Dobrý den, kdy konečně proběhne sekání trávy na starém Sídlišti? Tráva zde sice byla sekána asi před 14 dny, ale pouze na některých plochách (asi "aby se neřeklo" a vykázala se činnost), ale hodně dalších ploch/míst zde zůstalo neposekáno. Nyní je tráva již značně přerostlá. Není to poprvé, co se zde sekání trávy takto "ošidilo" a k řádnému sekání došlo až s další vlnou.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 07.05.2018 9:39)

   Vážená paní Novotná,

   na Váš dotaz odpovídá Milan Kubec, vedoucí Technických služeb Praha – Radotín:

   Sekáme podle harmonogramu a současně i rozpisu „Jarního úklidu komunikací“. Staré Sídliště se seká na etapy. Tu první (plochu u parkoviště podél Karlické + plochu směrem k Týřovické) jsem u Vás sekali 24.4.2018 v rámci úklidu komunikací, druhá (plocha okolo placeného parkování) se sekala 26.4.2018.

   Další sekání probíhalo 4.5.2018 (pás podél Karlické ulice, pás podél čp. 1061-1063) a dnes se bude pokračovat ve středu Sídliště. Sekání může probíhat pouze ve dnech, kdy není naplánován „Jarní úklid komunikací“, tedy mimo úterky a čtvrtky. Takže k žádnému ošizení nedochází a vše probíhá dle plánu údržby. Staré Sídliště se seká až v druhé vlně Radotína. Začíná se od středu Radotína směrem ven. Bohužel neovlivníme rychlost růstu trávy a souběh harmonogramu „Jarního úklidu komunikací“, který by vyhovoval všem.

 • Otázka: (Eva Knollová 17.04.2018 20:09) – Hlášení závad
  Dobrý den,
  chtěla bych požádat o opravu kolotoče na dětském hřišti u zdravotního střediska. Je (už dlouho) polorozpadlý: kolotoč je nakřivo, stolek už není upevněn k podložce a lze se točit jen o 180 stupňú tam a zase zpět.
  Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 18.04.2018 11:52)
   Dobrý den, paní Knollová,
   děkujeme za Vaši připomínku. Dnes provádí firma Dřevoartikl, spol. s r. o. kontrolu všech hřišť. Oprava kolotoče je již domluvena. Místo bude zabezpečeno páskou a v příštím týdnu bude kolotoč odvezen k opravě.
 • Otázka: (Ing. M.Javorková 16.03.2018 18:53) – Hlášení závad
  Dětské hřiště na křižovatce ulic je pěkné, ale nepraktické.
  Má 4 závady:
  1.mobiliář - lavičky jsou bez opěradla nepohodlné, proto lze sedět jen omezenou dobu
  2. chybí koš na odpadky - to je na dětském hřišti dost cítit
  3. chybí kontrola dodržování zákazu kouření - u lavičky je nastláno nedopalky (viz bod 2)Jak je zajištěn úklid?
  4. Chybí zastínění pískoviště. Již vysazený strom bude vrhat stín, ale na vedlejší plochu a v exponované hodiny i poté, co doroste a zkošatí. Další zastínění neroste. Zdá se, že projektant zamýšlel pobyt na hřišti v řádu minut.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 16.04.2018 8:46)
   Dobrý den, paní Javorková, 
   děkujeme za Vaše cenné podněty k dětskému hřišti. Dětské hřiště v ulici Jarmily Novotné/Strážovská jsme zavedli do systému pravidelného úklidu, který zde budou provádět Technické služby Praha – Radotín. Objednány jsou dva odpadkové koše, které zde nainstalujeme v nejbližší době. Provedeny budou ale i další úpravy nejen uvnitř dětského hřiště, ale i v jeho okolí. Co se týká stromů, těchto pět kusů reklamujeme u zhotovitelské zahradnické firmy. 
   Děkujeme.

 • Otázka: (Jana 08.03.2018 17:01) – Hlášení závad
  Dobrý den, v okolí Zděře se nachází velké množství pytlů s odpadem a dalšího odpadu, na hladině plavou plastové lahve. Bylo by možné zajistit úklid? Děkuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 16.03.2018 11:29)
   Dobrý den, paní Jano, 
   děkujeme za Váš podnět. Úklid v této lokalitě jsme zařadili do akce "Ukliďme Česko", která se bude konat pravděpodobně 14. dubna 2018.
   Bližší informace o této akci zveřejníme na našich webových stránkách. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: (Jitka Vondráčková 16.02.2018 20:36) – Hlášení závad
  Dobrý den,
  prosím o kontrolu lampy veřejného osvětlení v ulici Javořická u domu 1204/9. Občas svítí, ale většinou ne.
  Dnes, 16.2., nesvítila ráno ani teď večer, ve 20.30h.
  Děkuji za prověření.
  Vondráčková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 20.02.2018 14:01)

   Dobrý den, paní Vondráčková,
   děkujeme za Váš podnět, který byl e-mailem odeslán na PRE (poruchyvo@pre.cz).
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: (Procházka 24.01.2018 15:43) – Hlášení závad
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li nelze objednat pravidelné čištění psích exkrementů vysavačem, přijde mi že poslední dobou se situace strašně zhoršila. Exkrementy už nejsou jen v zatravěných plochách, ale běžně jsou jich plné chodníky. Dočetl jsem se v jednom z přízpěvků, který si stěžuje na stejný problém, že technické služby uklízí exkrementy 3x týdně. Jestli to mají dělat, tak nato hází výše zmíněné exkrementy, protože nedávno bylo h...o na chodníku za Billou asi 2 týdny dokud se řádně nerozšlapalo po celým nádraží. Bydlím tu už 30 let a že bych viděl někdy TS sbírat exkrementy, to se mi ještě nepoštěstilo.
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 26.01.2018 11:26)

   Dobrý den, na Váš dotaz odpovídá Milan Kubec, vedoucí příspěvkové organizace Technické služby Praha – Radotín:

   Z personálních a technických důvodů opravdu nebyla tato činnost nějakou dobu vykonávána. Po provedení oprav sběracího „vysavače“ a jeho opětovném zprovoznění začneme od příštího týdne  znovu s pravidelným sběrem.

 • Otázka: (Jan Šubrt 17.01.2018 13:54) – Hlášení závad
  Dobrý den
  Před naším domem je lampa pouličního osvětlení,která má poškozený kryt elektroinstalace.Lampa je otevřená a hrozí zde úraz el.proudem. Kryt je rozježděný od aut a zcela nefunkční. Nejde použít!!
  Děkuji za vyřízení.
  S pozdravem J.Šubrt
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 17.01.2018 14:16)

   Dobrý den, pane Šubrte,
   děkujeme za informaci, závadu jsme nahlásili na PRE.
   S pozdravem

   Jana Hejrová

 • Otázka: (Chaloupková 08.01.2018 10:14) – Hlášení závad
  Dobrý den,
  bylo by možné, aby městská policie občas dohlédla na sídlišti (nám. Osvoboditelů) a případně i jinde na odklízení psích exkrementů majiteli psů? Sama jsem majitelkou psa, ale situace s exkrementy na travnatých plochách i mimo ně se stále zhoršuje. Pomalu není možné vstoupit na trávu a do nějakého exkrementu nešlápnout... Myslím, že kdyby občas na pejskaře dohlídli strážníci, tak by se situace mohla dlouhodobě zlepšit. děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 17.01.2018 12:43)

   Vážená paní Chaloupková,
   děkujeme za Váš příspěvek. Strážníci Městské policie hl. m. Prahy samozřejmě dohlíží na pejskaře i v Radotíně, ale přesto jsme velitele detašovaného pracoviště Městské policie hl. m. Prahy v Radotíně upozornili na tento nedostatek.
   Problém však není o tom poslat hlídku na konkrétní místo, ale přistihnout pejskaře při tomto přestupku. Pokutovat majitele psa, který po něm exkrement neuklidí, totiž může pouze hlídka v uniformě, ale s tím, že pachatel přestupku jej musí spáchat přímo před hlídkou. Musíme tedy pouze apelovat na morálku majitelů psů – aby uklízeli po svých psech. Případně pokud uvidíte pejskaře, který si po svém psovi neuklidí, nebát se, a majitele psa na tuto skutečnost rovnou upozornit...
   Ještě dodáváme, že Technické služby Praha – Radotín, tedy příspěvková organizace MČ Praha 16, uklízejí psí výkaly třikrát v týdnu, v rámci celého Radotína. Bohužel, problematiku psích exkrementů řeší obecně celá Praha, nejde jen o Radotín.Zveřejněno: 10.03.2015 –Admin Admin ; Přečteno 43937 x
Vytisknout