HLÁŠENÍ ZÁVAD

Vážení občané,
záleží nám na udržování čistoty a veřejného pořádku našeho Radotína. Pokud chcete pomoci k rychlejšímu a efektivnějšímu odstraňování závad na zařízeních v majetku města, informujte nás fotografií a stručným popisem problému. Nahlásit můžete rozbité lavičky, díru v chodníku nebo na komunikaci, nepořádek u popelnic a nevyvezené kontejnery, upozornění na černou skládku, poškozenou zeleň, zaparkovaný vrak automobilu atd.
Poté, co odešlete příspěvek, bude nahlášená závada postoupena konkrétnímu pracovišti Úřadu městské části Praha 16, které se postará o její řešení nebo doporučí další postup, eventuálně pošle hlášení o závadě jinému kompetentnímu úřadu či organizaci. Příspěvky budou spolu s informacemi o způsobu jejich řešení zveřejňovány na této stránce. Děkujeme Vám za spolupráci!
Řadit podle data
Obsahuje text:

Nahlásit závadu, nedostatek

*
*
*
 

*


Nahlášené závady


1 2 3 4 5 
 • Otázka: (Štich Šimon 21.04.2017 11:55) – Hlášení závad
  Dobrý den,
  nejprve bych chtěl poděkovat za nové podzemní kontejnery na tříděný odpad, bohužel již jsem na několika místech zaregistroval, že je kolem nich dost velký nepořádek, to se samozřejmě netýká jen těchto kontejnerů, ale i standartních. Proč musí člověk, když chce třídit objezdit několik míst v Radotíně, přesto že počet míst stoupá ? Nebylo by možné nějakým funkčním způsobem tato místa monitorovat 2 denně v rámci různých složek MÚP 16, nemuselo by se to poté za vícenáklady radnice uklízet a následně by to třeba člověk bydlící na sarém sídlišti nemusel vozit k cementárně...? Ale pokud to samozřejmě nelze tak holt asi třídit přestanu.....Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 21.04.2017 13:11)
   Vážený pane Štěchu,
   za nepořádek v okolí podzemních kontejnerů jsou zodpovědní někteří jejich uživatelé, kteří ignorují určitá pravidla pro vkládání separovaného odpadu. Objem pro odpad se díky podzemním kontejnerům výrazně zvětšil. Je to o občanské sounáležitosti, když někoho uvidíte, že dělá kolem kontejneru nepořádek, pak ho, prosíme, poučte.
 • Otázka: (Ivana Zemanová 19.04.2017 17:57) – Hlášení závad
  Dobrý den
  plechy na komínech na paneláku stále řinčí. Nedá se spát. Platím byt 1 kategorie a je to hrůza.
 • Otázka: (Jitka Vondráčková 22.03.2017 19:45) – Hlášení závad
  Dobrý den,
  již několik dnů nefunguje veřejné osvětlení v Javořické a Zdické ulici a větší části oblasti Viniček.Je možno zajistit opravu?

  Děkuji, Vondráčková
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 27.03.2017 14:58)

   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, porucha byla naším úřadem opakovaně nahlášena (telefonicky i e-mailem), dnes byla oprava důrazně zaurgována u PRE (nového správce veřejného osvětlení v Praze).

 • Otázka: (Eva Točevová 25.03.2017 21:17) – Hlášení závad
  chci se jen optat proč už skoro celý týden nefunguje veřejné osvětlení v celé části této ulice ??? Děkuji E.Točevová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 29.03.2017 10:13)
   Dobrý den, paní Točevová,
   děkujeme za Váš podnět, po pondělní důrazné urgenci na správce veřejného osvětlení v Praze nám bylo sděleno, že byla zprovozněna "velká část" nefunkčního veřejného osvětlení v této oblasti tzv. Viniček. Podle PREdistribuce, a. s. ale zůstávají tři stožáry v ulici U Viniček bez napětí. Důvodem je prý další chybný kabel. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: (Eva Knollová 25.03.2017 13:42) – Hlášení závad
  Dobrý den,
  na hřišti U Ondřeje už je rozbitá i druhá klika (vypadává). U dříve rozbité branky jsme obnovili "provázkové zavírání", aby hřiště nezůstávalo otevřené.
  Na hřišti s velkou skluzavkou na nám. Osvoboditelů je rozbitá dvojhoupačka (někdo ji strhnul z pružiny) a válejí se tam dva kusy gumového obrubníku z hřiště.
  Na malém hřišti tamtéž (to nejblíže MŠ Hastrmánek) by bylo dobré lépe vyřešit vstup. Je tam šest volně ložených dlaždic, o něž malé dítě snadno zakopne. Nejjednodušší by bylo je zcela odstranit.
  Na hřišti starém sídlišti už je hodně oloupaný lak na kolotoči a kolotoč rezne. Zvažujete obnovu nátěru? (Na stejném kolotoči na nám. Osv. je stejný problém teprve v začátcích.)
  A ještě jednou o nám. Osvoboditelů: Budete na prostranství pod sáňkovacím kopečkem a h fotbalovému hřišti vracet odstraněné odpadkové koše? Prosím!
  Děkuji za péči.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 29.03.2017 9:53)
   Dobrý den, paní Knollová, 
   děkujeme za Vaše podněty, na něž odpovídá Ing. Pavel Švitorka, vedoucí Odboru místního hospodářství našeho úřadu: 
   Co se týká závady na zámku u plotu hřiště „U Ondřeje“, věc jsme u dodavatele již zaurgovali. K nedostatkům na všech dalších hřištích – ta se průběžně kontrolují a probíhá se pravidelná roční kontrola, kterou provádí odborná firma. Pokud jsou prvky vyhodnoceny jako nevyhovující, dochází k opravě či výměně. Vaše postřehy firmě samozřejmě předáme. 
   Na novém sídlišti v současné době probíhá obnova pěších komunikací – koše byly zabetonovány u obrubníků a proto bylo nutné je dočasně demontovat, postupně budou osazovány zpět. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: (Gabriela Pourová 07.03.2017 19:26) – Hlášení závad
  Dobrý den, bylo by, prosím, možné zkontrolovat a případně prořezat stromy v pásu zeleně mezi bytovým domem Sídliště čp. 1083-1090 a garážemi? Z některých stromů stále častěji odpadávají na zem větve a v létě stromy ve stále větší míře stíní oknům bytů. Děkuji Pourová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 23.03.2017 10:05)
   Dobrý den, paní Pourová, 
   děkujeme za Váš podnět, na nějž odpovídá Ing. Lenka Hübnerová, vedoucí Oddělení životního prostředí OVDŽP:
   Naše oddělení zpracovává návrh zahradních úprav (kácení, ořez stromů), který bude v pondělí 27. března předložen na Komisi životního prostředí. Ta se k záměru vyjádří a záměr bude předložen zástupcům vlastníků domů. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: (Eva Knollová 16.02.2017 16:21) – Hlášení závad
  Dobrý den, v úterý jsem si všimla, že u nového dětského hřiště U Ondřeje je zavírání jedné z branek poničené tak, že branku nejde dovřít. Prosím o opravu, ať tam nevbíhají psi.
  Díky.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 17.02.2017 8:51)
   Dobrý den, paní Knollová, 
   děkujeme za Váš podnět. Opravu branky provedeme v nejbližším možném termínu. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová

 • Otázka: (Lucie Hronešová 16.02.2017 10:21) – Hlášení závad
  Dobrý den,
  kolem dokola softballového hřiště je v tuto chvíli téměř souvislý pás psích exkrementů. Nejhorší je to podél vlečky, ale jsou všude, i přímo na chodníčku mezi halou a hřištěm. Prosím bylo by možné provést nějaký úklid? Děkuji
  • Odpověď: (Kateřina Drmlová) 16.02.2017 13:51)
   Vážená paní Hronešová,
   děkujeme za Váš podnět, na dotaz odpovídá Ing. Marcel Alferi, vedoucí Technických služeb Prah - Radotín:
   Právě jsem poslal pracovníky vyčistit tuto lokalitu. V případě příznivých klimatických podmínek budeme samozřejmě pokračovat v úklidu exkrementů i v dalších oblastech a bude opět dodržován harmonogram úklidu 3x týdně.
 • Otázka: (Tereza 01.02.2017 10:12) – Hlášení závad
  Dobrý den, v rákosí u východního okraje Zděře někdo na několika místech nechal komunální odpad - velké černé plastové pytle a PET lahve. Asi jim to přišlo ke kontejnerům na tříděný odpad daleko...
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 02.02.2017 12:19)
   Dobrý den, Terezo, 
   děkujeme za Váš podnět, záležitostí se nyní zabývá Oddělení životního prostředí OVDŽP našeho úřadu. Včera, tj. 1.2.2017, byla pořízena fotodokumentace skládky, která je na neoplocených pozemcích soukromých osob na východním okraji „Zděře“. Další postup zvažujeme. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 09.02.2017 11:09)
   Dobrý den, Terezo, 
   k Vašemu podnětu týkajícímu se skládky u Zděře Vám sdělujeme, že vlastník soukromého pozemku bude Oddělením životního prostředí OVDŽP Úřadu městské části Praha 16 vyzván k úklidu. 
   S pozdravem
   Jana Hejrová
 • Otázka: (Jitka Vondráčková 25.01.2017 20:54) – Hlášení závad
  Dobrý den,
  je možné seřídit na správný čas hodiny na sloupu veřejného osvětlení u autobusové zastávky Nádraží Radotín (směrem do Prahy)?
  Děkuji Vondráčková
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 26.01.2017 9:50)
   Dobrý den, paní Vondráčková, 
   děkujeme za Váš dotaz, o uvedeném nedostatku víme, porucha je nahlášena od 4. ledna (podruhé jsme záležitost urgovali včera). Podle sdělení PREdistribuce společnost na odstranění závady pracuje. O uvedené situaci se můžete informovat (případně též zaurgovat) na lince 224 915 151 nebo e-mailu: poruchyvo@pre.cz, kde se hlásí poruchy veřejného osvětlení a veřejných hodin. Zveřejněno: 10.03.2015 –Admin Admin ; Přečteno 18692 x
Vytisknout